VISI SVEIKI IR SAUGŪS SUSIRINKIME RUGSĖJO 1-ĄJĄ!

Verkia pasilikusi viena,
Voro siūlu pririšta prie smilgos,
Paskutinė Vasaros diena…
/Erlickas/

 

Nuo rugsėjo 1-osios visas mokymosi procesas vyks kontaktiniu būdu, visi mokiniai laukiami klasėse!

 

Kontaktinis mokymas „Vyturio“ progimnazijoje bus organizuojamas laikantis operacijų vadovo – sveikatos apsaugos ministro nustatytų saugumo reikalavimų:

Reguliuojami srautai: vengiama kelių klasių, grupių maišymosi. Skirtingoms klasėms (srautui) priskirti skirtingi įėjimai ir išėjimai, numatyti atskiri judėjimo maršrutai iki klasės, valgyklos. Vienos klasės (srauto) mokiniams ugdymo veiklos, kurioms nereikės specializuotų patalpų (pvz., laboratorijos ar pan.), visą dieną bus organizuojamos toje pačioje mokymo patalpoje. Jei bus poreikis, skirtingi mokytojai atvyks į klasę, o ne mokiniai vyks pas mokytoją. Pailgintos dienos grupės veikloje leidžiama dalyvauti tos pačios programos skirtingų klasių mokiniams (pvz., 2–4 klasių ir t.t.). Švietimo pagalbos specialistų konsultacijos teikiamos individualiai, ar vienu metu dirbama tik su tos pačios klasės ( srauto) mokiniais.

Kaukės: Visi švietimo įstaigų darbuotojai ir mokiniai nuo penktos klasės dėvi kaukes uždarose patalpose. Kaukių leidžiama nedėvėti mokiniams ir mokytojams, kai jie sportuoja, veiklų, kurių negalima atlikti būnant su kauke, vykdymo metu.

Patalpos vėdinamos ir dezinfekuojamos: Dažnai liečiami paviršiai valomi ne rečiau kaip 2 kartus per dieną. Patalpos vėdinamos prieš atvykstant mokiniams, pertraukų metu, ypač jei viena bendra patalpa, pvz., valgykla, naudojasi kelios grupės viena po kitos. Bus  sudarytos sąlygos rankų higienai ir dezinfekcijai.

Sudarytos sąlygos matuoti į švietimo įstaigą atvykstančių mokinių, darbuotojų temperatūrą: Jei vaikas ar darbuotojas turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (pvz., karščiuoja (37,3 °C ir daugiau), kosti, yra pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), jis negali dalyvauti ugdyme ar dirbti.

Testavimas: Mokinių sveikatos patikrinimas dėl covid-19 – savanoriškas. Pvz.: Testuotis kaupinių metodu klasė gali, kai su tokiu būdu sutinka ne mažiau kaip 30 proc. klasės mokinių tėvų. Tačiau, tai nebus barjeras eiti į mokyklą: ją privalo lankyti visi sveiki ir nesantys izoliacijoje vaikai. Imunitetą turintiems – pasiskiepijusiems ar persirgusiems mokiniams – testuotis nereikia.

Jei vaikas suserga, nebūtinai izoliuojasi visa klasė: Planuojama, jog epidemiologai bendraus su ugdymo įstaiga ir aiškinsis, kokie asmenys turėjo sąlytį su užsikrėtusiuoju ir koks buvo sąlyčio pobūdis, nustatomi didelį ir mažą sąlytį turėję žmonės – bendraklasiai arba pedagogai. Specialistai kiekvieną atvejį vertins individualiai. Nustačius, kad rizika buvo aukšta, izoliuotis reikia keturiolika dienų nuo paskutinės sąlyčio dienos. Norint susitrumpinti izoliacijos laiką, septintą izoliacijos dieną reikia atlikti PGR tyrimą. Gavus neigiamą testo atsakymą, izoliacija gali būti nutraukiama po dešimtos dienos

 

Praėjusiųjų mokslo metų patirtis parodė, jog ugdymo įstaigai gerai valdant srautus, laikantis atstumų, deramai dėvint kaukes, tinkamai plaunant ir dezinfekuojant rankas – izoliavimo atvejai buvo retesni.

 

Parengta, Visuomenės sveikatos specialistės Domarkienės, pagal operacijų vadovo – sveikatos apsaugos ministro, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pateikiamą informaciją.