Laisvės gynėjų diena – atminti, gerbti, padėkoti

Sausio 13-osios rytą visa mokyklos bendruomenė, prisijungdama prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“, kiekvieno kabineto ir koridoriaus lange įžiebė atminimo žvakeles, taip pagerbdama žuvusiuosius ir nukentėjusius laisvės gynėjus. Su pasididžiavimu įsisegus „Neužmirštuolę“, 1991 m. sausio 13-oji buvo prisiminta kaip Lietuvos pergalės, atminties ir pagarbos simbolis.

Džiugu, kad šią svarbią dieną kartu minėjo ir garbūs svečiai. 1c klasės pamokoje lankėsi LR Seimo narė Ligita Girskienė. Sugiedoję himną pirmokėliai noriai atsakinėjo į viešnios klausimus, todėl už tai buvo apdovanoti saldžiomis dovanomis ir kvietimu apsilankyti LR Seime. 3b klasę aplankė Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Ilona Milkontė. Pamokos metu mokiniai klausėsi skaitomo eilėraščio apie Tėvynę, dainavo Kipro Mašanausko kurtą dainą „Kokia nuostabi“ ir kūrė savo klasės puslapį progimnazijos knygai „Atmintis gyva, nes liudija“, kuriame parašė žodžius, atspindinčius laisvės sampratą. 5a klasėje 1991 m. Sausio 13-osios patirtimi dalinosi Klaipėdos vicemeras Arūnas Barbšys. Svečias pasakojo, kaip su draugais budėjo prie Girulių televizijos bokšto. Na, o 7b klasę aplankė Lietuvos Nepriklausomybės Akto Signatarė, visuomenės veikėja Nijolė Oželytė. Viešnia dalijosi prisiminimais, kaip tą naktį budėjo Parlamente, su septintokais diskutavo apie laisvę ir jos prasmę.

Džiaugiamės ir dėkojame svečiams už galimybę išgirsti tikrus liudijimus, kurie sujungia, leidžia prisiminti, atjausti, suvokti, kokia gali būti trapi gyvybė, kokia brangi Lietuva ir ką kiekvienas galime nuveikti jos labui.

LAISVĖ

Nepaimsi nepakelsi neparodysi
Nepavalgydinsi jos ir nepagirdysi
Ne valiavimuos ne šūkiuose ne odėse
Mūs atodūsiuos ji matosi ir girdisi.

Just. Marcinkevičius

 

1991 m. Sausio 13-ąją sužydėjo vienybė vardan Lietuvos!