Laiškas iš Portugalijos:

„Sveiki Vyturiečiai,

Viskas tiesiog nuostabu, bet yra vienas minusas – laiko trūkumas. Mūsų diena prasideda labai anksti 7:30 val. Pusryčiai nesiskiria nuo mūsų lietuviškų, o vaizdas pro 12 aukšto langus, tiesiog užburiantis. Pakibęs rūkas ant medžių viršūnių ir įvairiaspalvė žaluma kviečia pasilikti prie stalo ilgiau. Girdime projekto dalyvių balsus ir skubame su jais pasilabinti.  Delsti negalime, nes turime skubėti į autobusą, kuris mus veža į Portugališką mokyklą ir šią kelionę tęsiame pėsčiomis per parko labirintus vedančius prie Ave upės, kurios augmeniją ir gyvūniją mes pažinome ir tyrinėjome.  Priešpiečiai gryname ore ir smagūs žaidimai tarptautinėse grupėse liks atmintyje dar ilgai. Po trumpos refleksijos mūsų laukė skanūs pietūs mokykloje, o po to šalių pristatymai ekologijos tema. Įspūdžių tiek daug, o tai tik pirma diena.“