„Knygų graužikai“ konkurse – projekte „Knygų ekspertų kovos“

Gegužės 9 dieną „Knygų graužikų“ komanda – Martyna, Meda, Gintarė, Deimantė, Smiltė – dalyvavome Klaipėdos apskrities bendrojo ugdymo mokyklų 7-8 klasių mokinių projekte – konkurse „Knygų ekspertų kovos“. Renginys vyko Klaipėdos licėjuje.

Keletą mėnesių skyrėme įdėmiam skaitymui. „Graužėme“ net tris knygas: V. V. Landsbergio „Žalčių karalienė“, R. Unos „Atjunk“, I. Zarambaitės „Juodavandeniai“. Mokykloje net parepetavome, atlikome įvairias užduotis, pasiruošėme namų darbus.

Renginys buvo įdomus, atlikome daug įvairių užduočių: atsakinėjome į klausimus, turėjome įvardinti daiktus, „pabirusius“ iš knygos, atpažinti ir apibūdinti veikėjus, net kurti „picą“, susijusią su knyga, pristatyti namų darbų užduotį. Mūsų varžovai turėjo pabaigti sakinį ir pasakyti, iš kokios knygos ši frazė: „Išnykus vienai problemai, dažniausiai… išnyksta ir kitos“ (atsakymas – R. Una „Atjunk“). Labiausiai įsiminė pokalbis su knygos „Žalčių karalienė“ autoriumi V. V. Landsbergiu. Knygos autorius įtraukiamai ir išmintingai atsakinėjo į komandų dalyvių pateiktus klausimus. „Ar nebuvo gaila nužudyti tiek ilgai puoselėtų personažų?“ arba „Kaip toliau būtų išsivysčiusi knyga, jeigu Eglė būtų pabėgusi nuo Žilvino?“… – įdomūs ir prasmingi klausimai! Buvo įdomu klausytis, kaip rašytojas išradingai, vaizdžiai atsakė. Sužinojome, jog knygose ne visada yra rašoma „kas šauna į galvą“. Knygose gali slypėti labai gili priešistorė, kurią rašytojas gali analizuoti labai giliai, ir pats neretai neturi atsakymų į kai kuriuos klausimus. Tada viską išgelbėja vaizduotė! Supratome, kad dauguma knygų gimsta iš autorių – rašytojų – patirčių, atsitikimų, vaikystės prisiminimų. Tokios knygos dažniausiai būna pačios jausmingiausios ir labiausiai įtraukiančios.

Mūsų komanda stengėsi užduotis atlikti labai atsakingai. Buvo smagu pasivaržyti su kitomis komandomis. Laiką praleidome puikiai ir turiningai, įgijome patirties dar labiau suprasti knygos svarbą skaitytojui. Tiesa, parsivežėme ir dovanų: padėką, knygų ekspertų ženkliukus ir, žinoma, KNYGĄ!

Ačiū lietuvių kalbos ir literatūros mokytojoms V. Janulienei ir I. Masalskytei už paskatinimą skaityti knygas ir dalyvauti tokiuose projektuose – konkursuose.

Martyna Viršilaitė(8b), Deimantė Valinčiūtė (7b), Smiltė Talanovaitė (7b), Gintarė Stašauskaitė (7b)